نرده چوبی قدیمی - کاربرد و مزایای نرده چوبی قدیمی

نرده چوبی قدیمی

نرده چوبی قدیمی امروزه در بسیاری از باغ و باغچه ها، کلبه های چوبی، کلبه های جنگلی و... استفاده می شوند. قیمت ارزان و قابلیت رنگ پذیری این نرده ها از دلایل مهم محبوبیت آنهاست. شما می توانید به سبک سلیقه ی خود از این نرده ها در محیط های مختلف استفاده کنید و با رنگ زدن آنها را به ایده آل خود نزدیک کنید. 

نرده های چوبی 

نرده چوبی قدیمی از گذشته تا حالا شکل های مختلفی به خود گرفته است. چوب یکی از گزینه های مناسب برای ساخت انواع نرده است. نرده چوبی همیشه سلیقه ی مشتری را اجابت کرده و نقش امنیتی خوبی نیز دارد. در واقع می توان گفت اگر شما از نرده های چوبی برای حفاظت از سقوط استفاده می کنید، باید خیالتان راحت باشد زیرا این جنس نرده ها امنیت کافی دارند.

نرده های چوبی استحکام زیادی دارند و در محیط های مختلف از آنها استفاده می شود. در این مقاله هدف ما این است که شما را با یکی از نرده های چوبی، یعنی نرده چوبی قدیمی و کاربرد و مزایا و معایب آن آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

نرده چوبی قدیمی

امروزه شکل ظاهری نرده های چوبی به نسبت گذشته تغییر و تحول بسیار زیادی داشته است؛ به طوری که نرده های چوبی در خانه های دوبلکس به عنوان نرده پله دوبلکس استفاده می شوند. نرده چوبی قدیمی امروزه در کلبه های جنگلی، خانه های چوبی و بعضی خانه های روستایی دیده می شود. یکی از دلایل استفاده از نرده چوبی قدیمی قیمت ارزان آن است.
نمونه ای از نرده چوبی قدیمی در کلبه جنگلی

جنس چوب بیشتر این نرده ها از کاج است. چوب کاج به دلیل استحکام و مقاومت بالا و همچنین رشد سریع درخت کاخ و در عین حال قیمت ارزان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. نرده چوبی قدیمی که با چوب کاج ساخته شده باشد عمری بین ۵ تا ۱۲ سال خواهد داشت. علاوه بر چوب کاج از چوب درختانی همچون سرو و صنوبر برای ساخت نرده های چوبی استفاده می شود.

کاربرد نرده چوبی قدیمی

یکی از پرکاربرد ترین نوع استفاده از نرده چوبی قدیمی به کار گرفتن آن به عنوان حصار است. حصار دو محیط بیرونی را از یکدیگر جدا می کند. معمولا افراد برای این کار هزینه ی بسیار زیادی در نظر نمی گیرند پس مناسب ترین گزینه استفاده از نرده چوبی قدیمی است. نرده و حصار علاوه بر نظم بخشیدن به فضای بیرونی که اکثرا در مورد باغ و باغچه به کار گرفته می شود، باعث زیباتر دیده شدن فضا نیز می شود. چه بسیار دیده ایم که در یک باغ بزرگ گیاهان و درختان توسط نرده چوبی قدیمی از یکدیگر تفکیک شده اند و منظره ی زیبایی به وجود آورده اند.

علاوه بر باغ و باغچه در بسیاری از کلبه های جنگلی نیز دیده می شود که برای حصار کشیدن از نرده چوبی قدیمی استفاده می کنند و بدین ترتیب فضای کلبه را از فضای جنگلی تفکیک می کنند. یکی دیگر از مزیت های نرده چوبی قدیمی که به عنوان حصار کلبه های جنگلی استفاده می شود، جلوگیری از ورود حیوانات و افراد غریبه به داخل محوطه ی خصوصی است. استفاده از این نرده ها موجب می شود تا افراد دیگری که برای تفریح به جنگل می آیند، حدود زمین و حریم شخصی شما را ببینند و وارد محوطه ی خصوصی شما نشوند. اگر از نظر زیبایی به این قضیه نگاه کنیم، نرده چوبی قدیمی ظاهر زیبایی به باغ و باغچه، محوطه ی کلبه ی جنگلی، معماری داخلی خانه های چوبی و... می دهند.

کاربرد نرده های چوبی قدیمی در باغ و باغچه

یکی باغچه ی زیبا و پر از گل و گیاه را در ذهن خود مجسم کنید در این باغچه برای زیباتر دیده شدن چه معیار هایی در نظر گرفته شده است؟ چه موضوعی باعث شده تا این باغچه زیبا بماند؟ در جواب این سوال باید گفت: نرده چوبی قدیمی! یکی از علت های زیبا دیده شدن یک باغچه نرده چوبی قدیمی است، زیرا بسیاری از گل و گیاهان در برابر باد و باران حساسیت بسیار زیادی دارند، زمانی که باغبان با نرده چوبی قدیمی دور تا دور باغچه را حصار می کند، تا حد بسیار بالایی جلوی قدرت باد گرفته می شود و در نتیجه از آسیب رساندن به این گل و گیاهان زیبا و حساس جلوگیری می شود.علاوه بر آن از ورود حیوانات به داخل محوطه ی حصار کشی شده جلوگیری می شود.  

مزایا و معایب نرده چوبی قدیمی 

از اصلی ترین مزایای نرده چوبی قدیمی باید به قیمت ارزان آن اشاره کرد. همچنین قابلیت رنگ پذیری آن باعث شده تا با اغلب محیط ها سازگار شود و هارمونی زیبایی از رنگ ها طبق سلیقه ی شما به وجود آید.

از معایب آن باید به پوسیدگی چوب و نیاز به نگهداری و مراقبت اشاره کرد. اگر از نرده های چوبی در باغ استفاده می کنید باید مرتبا سم پاشی کنید تا از نفوذ حشراتی مانند موریانه جلوگیری شود. و هر چنند وقت یکبار رنگ زدن نرده چوبی قدیمی را باید از سر بگیرید.

1

مطالب مرتبط

 

نظرات

اولین کسی باشید که نظر ارسال میکند
مهمان
یکشنبه, 25 مهر 1400

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.khane-ziba.com/