نرده راه پله چوبی - مزایای نصب نرده راه پله چوبی

narde-rahpeleh-choobi

نرده راه پله چوبی – معمولادرخانه ها، با متراژ زیاد، به دلیل جابجایی بین طبقات از پله استفاده می شود. اگر پله ها در فضایی بسته مانند محیط داخلی خانه ساخته شود، به آن راه پله می گویند. راه پله چوبی، به دلیل زیبایی و استحکام و جنس چوب که ساخته شده از متریال با انرژی گرم می باشد، بسیار مورد استقبال واقع می شود.

 

اهمیت نرده راه پله چوبی

اگر به دنبال حفظ ایمنی پله ها در فضای داخلی خانه هستید، حتما از نرده راه پله استفاده کنید، وجود نرده راه پله، خطر سقوط را تا حد زیادی کاهش می دهد. بارها اتفاق افتاده که کودکان یا سالمندان که در برخی موارد، توان کنترل خود روی پله هارا ندارند، با خطر سقوط مواجه شدند، این در حالیست که وجود نرده راه پله، از بروز این خطر جلوگیری می کند.

توجه داشته باشید که فاصله ایجاد شده بین نرده ها،نباید به گونه ای باشد که امکان عبور کودکان از بین دو نرده فراهم باشد.

انتخاب نرده چوبی برای راه پله

اگر خانه یا ویلای شما دارای پله های چوبی است، بهترین گزینه برایئ انتخاب نرده راه پله چوبی، به عنوان نرده می باشد. چرا که تلفیق دو عنصر چوب به عنوان پله و نرده، زیبایی فضای شمارا دو چندان می کند. در برخی از موارد از شیشه و یا فلزات به عنوان نرده راه پله استفاده می شود.

 

مزایای استفاده از نرده راه پله چوبی 

از مهمترین عوامل انتخاب نرده راه پله چوبی، می توان به زیبایی، استحکام، لکه گیری، روغن کاری و رنگ آمیزی دلخواه و دوام بالا به ویژه برای چوب‌های سخت، اشاره کرد. توجه داشته باشید که نظافت نرده راه پله چوبی بسیار آسان تر از نرده راه پله هایی ساخته شده از جنس شیشه و فلز می باشد.

 

چوب های مناسب برای ساخت نرده راه پله: 

نرده چوبی از جنس بلوط:

یکی از مخکم ترین و بادوام ترین، جنس برای ساخت نرده راه پله، نرده چوبی از جنس بلوط می باشد کهبدلیل هزینه بالا،معمولا کمتر توصیه می شود به منظور صرفه جویی در هزینه‌ها می‌توان چوب بلوط را با سایر مصالح همانند شیشه و فلز ترکیب کنید.

نرده چوبی از جنس چوب گردو

نرده های چوبی، ساخته شده از جنس گرذو دارای رنگ تیره تری نسبت به بقیه مدل های ساخته شده دارند، ولی بدلیل به صرفه تر بودن نسبت به چوب بلوط، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. . در صورتی که به دنبال یک ترکیب شادتر هستید می‌توانید از ترکیب چوب گردو با دوک‌های مخصوص سفید استفاده کنید

انواع نرده راه چوبی  

نرده گرد ساده

این مدل نرده چوبی، به صورت استوانه ای به کمک دستگاههای خراطی، برشش داده می شود. و از مهم ترین ویژگی های این مدل نرده، به نصب و نگهداری آسان می توان اشاره کرد. معمولا این مدل نرده چوبی از چوب راش یا روسی ساخته شده است.

نرده تخت

در این مدل، نرده چوب ها به صورت کاملا تخت و مربعی برش به کمک دستگاه های خراطی برش داده می شود. وبدلیل طراحی ساده و قابلیت رنگ آمیزی و نگه داری آسان، از مدل های محبوب نرده راه پله چوبی به شمار می روند..

نرده CNC

نرده هایی که روی آنها با دستگاههای پیشرفته خراطی و منبت کاری،نقش و نگارهای زیبا درج می شود و با قیمت مناسب به عنوان نرده چوبی، مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت نرده چوبی  

قیمت نرده چوبی، معمولا تحت تاثیر موارد مختلف مانند ارتفاع نرده، متراژ مساحت، نوع چوب و نقوش ایجاد شده برروی آن متفاوت است.  

2
 

نظرات

اولین کسی باشید که نظر ارسال میکند
مهمان
یکشنبه, 25 مهر 1400

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.khane-ziba.com/